fbpx
pic

Monika Piekarz


„Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce.”


Instruktorka i animatorka tanga argentyńskiego. Przygodę z tańcem zaczęła w 2008 roku od salsy cubańskiej, salsy los angeles, bachaty i kizomby. Obecnie jej pasją jest tango argentyńskie, które tańczy od  2010 roku, doskonaląc swoje umiejętności u najlepszych nauczycieli polskich i zagranicznych. Wśród jej nauczycieli tanga argentyńskiego należy wymienić: Paulinę i Janka Woźniaków, Maię Gellert oraz szereg nauczycieli argentyńskich i urugwajskich, m. in.: Javier Rodriguez i Moira Castellano, Eugenia Eberhardt i Sebastian Posadas, Evelyn Rivera i Esteban Cortez, Cecilia Garcia i Serkan Gokcesu, Eladia Cordoba.

W tangu zwraca szczególną uwagę na płynność i elegancję ruchu. Preferuje taniec improwizowany oparty na prowadzeniu, podążaniu, kontakcie w parze będący źródłem wzajemnej inspiracji partnerów, dzięki czemu tańczone tango może być dla obojga partnerów przygodą.

Czynnie zaangażowana w lokalne życie taneczne, pragnąca zachęcić ludzi do tańca jako formy spędzania wolnego czasu dostarczającej przyjemności i radości.