fbpx
pic

Monika i Adrian


Lubimy dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją

Monika

Monika Piekarz

 

Instruktorka i animatorka tanga argentyńskiego. Przygodę z tańcem zaczęła w 2008 roku od salsy cubańskiej, salsy los angeles, bachaty i kizomby. Obecnie jej pasją jest tango argentyńskie, które tańczy od  2010 roku, doskonaląc swoje umiejętności u najlepszych nauczycieli polskich i zagranicznych. Wśród jej nauczycieli tanga argentyńskiego należy wymienić: Paulinę i Janka Woźniaków, Maię Gellert oraz szereg nauczycieli argentyńskich i urugwajskich, m. in.: Javier Rodriguez i Moira Castellano, Eugenia Eberhardt i Sebastian Posadas, Evelyn Rivera i Esteban Cortez, Cecilia Garcia i Serkan Gokcesu, Eladia Cordoba.

W tangu zwraca szczególną uwagę na płynność i elegancję ruchu. Preferuje taniec improwizowany oparty na prowadzeniu, podążaniu, kontakcie w parze będący źródłem wzajemnej inspiracji partnerów, dzięki czemu tańczone tango może być dla obojga partnerów przygodą.

Czynnie zaangażowana w lokalne życie taneczne, pragnąca zachęcić ludzi do tańca jako formy spędzania wolnego czasu dostarczającej przyjemności i radości.

Adrian

 

Instruktor Tanga Argentyńskiego z międzynarodowymi uprawnieniami, nr licencji 200025/PAS/2015, prowadzący regularne zajęcia w warszawskiej szkole tańca Salsa Clasica. Współorganizator międzynarodowego festivalu tanga „El Fuego” (edycja 2015 i 2016 winter) Twórca i główny koordynator Warszawskiej milongi AVIATOR (od 6.X do 24.XI 2015) oraz od 2017 roku Milongi Warszawskiej. Aktywista i promotor tanga na terenie całego kraju.

Od początku uczył się u Janka Woźniaka i Beaty Mai Gellert, Ci mistrzowie naznaczyli jego styl, muzykalność Janka, technika Mai. Tak wypracował swoje motto „jedno ciało na czterech nogach”. Mimo że wielokrotnie brał udział w warsztatach prowadzonych przez pary argentyńskie między innymi Sebastianem Achavali Roxaną Suarez, Javierem Rodriguez i Noelią Barsi oraz Sebastianem Posadasi Eugenią Eberhardt, zawsze powtarza, że ma tylko dwoje rodziców.