fbpx

Mamy ogromną przyjemność zaprosić po raz pierwszy w Lublinie na warsztaty z wyjątkowymi tancerzami i instruktorami Joanną Jabłońską i Piotrem Bochińskim. To duet wrocławsko-warszawski. Tańczą i uczą razem od 2012 r. Animatorzy sceny tangowej na Dolnym Śląsku. Regularnie uczą na terenie całego kraju i sporadycznie zagranicą. Kochają dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami! Kluczowe aspekty ich tanga to techniczna ergonomia, muzykalność oraz organiczny kontakt. Tańczą ekspresyjnie, nie unikając technicznych wyzwań i nietypowych przejść.

Program warsztatów:

Sobota:

12:00  — 13:30  „Technika stosowana” na figurach wybranych.

Na zajęciach z techniki skupiamy się przede wszystkim na tym „jak”. Co zrobić, żeby prowadzenie było czytelne, podążanie adekwatne, a wykonanie estetyczne. Na jakie szczegóły zwrócić uwagę, żeby podnieść jakość wykonania. Będziemy pracować w oparciu o bazowe figury i prostą sekwencję.

13:45 – 15:15 Permanentne przespieszenie.

Przewodnim tematem tych zajęć będzie podwójne tempo. Jak „zachęcić” partnerkę, by weszła w przyspieszenie? Jak utrzymać podwójne tempo w dłuższej sekwencji kroków? Co zrobić, żeby przyspieszenie nie wyglądało jak „ściganie bitu”?

Niedziela:

12:00 – 13:30 Cadena w walcu, czyli rzecz o wirowaniu.

Na zajęciach z tango walca pokażemy jedną z naszych ulubionych caden, czyli sekwencji rotacyjnych, które łatwo zapleść, uzyskując efekt spirali. Trudno się nie zgodzić, że wirowanie najlepiej oddaje charakter walca! Wytłumaczymy specyfikę rozliczenia w walcu, a następnie wykorzystamy możliwe wersje w naszej cadenie.

13:45 – 15:15 Giro EksPLozyWnE, czyli obrót z bajerami.

Spróbujemy ze zwyczajnego giro zrobić wersję nieco bardziej „odświętną” Zaproponujemy trzy różne dodatki, które zwiększą dynamikę i uatrakcyjnią wizualnie obrót.

Cennik:

do 1 lipca:
1 warsztat (90min) – 60zł
2 warsztaty – 110zł
4 warsztaty – 190zł
po 1 lipca:
1 warsztat (90min) – 65zł
4 warsztaty – 210zł
Zapisy:
tangoparaiso@gmail.com
tel. 505 66 80 16
Dołącz do wydarzenia na facebooku