Mamy zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić Was po raz drugi w Lublinie na warsztaty z wyjątkowym tancerzem, Viacheslavem Ivanovem. Wszystkie zajęcia są open level, co oznacza, że każdy warsztat zaczynie się od prostych elementów, a skończy trudniejszymi.
 
Program warsztatów:
 
Sobota:
 
Salva proponuje pracę z tematem, który jest prawdopodobnie najbardziej interesujący dla niego w tej chwili. Główną ideą jest „połączenie” lub „łączenie”. Oznacza to, że „łączymy” różne kroki tak, aby wyglądały jak jeden płynny ruch. Kiedy piszę „wyglądały”, mam na myśli nie tylko to, jak wygląda para, ale jak „czujemy” ruch wewnątrz pary. Innymi słowy – jak wykonać zestaw różnych kroków, aby stał się tańcem.
Będziemy pracować z różnymi krokami i figurami, a także będziemy pamiętać o takich rzeczach jak techniki i muzykalność.
 
12-13:30 – Pierwszy warsztat zaczniemy od „technicznej” pracy solo. Sprawdzimy różne kombinacje „prostych” kroków i porozmawiamy o 3 różnych typach dynamiki.
(„Proste” kroki czasami wcale nie są proste. „Proste” nie jest równoznaczne z „nudnym” (lub nawet „łatwym”)). Im prostsze są kroki tym są „głębsze”, co oznacza, że ” prostszy ” krok możemy zrobić na wiele” trudnych ” sposobów! :)))
 
13:45 – 15:15 – Drugi warsztat będzie pracą w parach, będziemy pracować z różnymi kombinacjami kroków i krzyży, szukając i zwracając uwagę na pewne „szczególne” momenty w tych strukturach, dlaczego warto je wykonywać! :))
 
20:00 – 23:00 – milonga
 
Niedziela:
 
„Must have” zestaw dla milongero – pomysły i struktury używane przez tancerzy na całym świecie: Ocho cortado, medialuna, zmiana kierunku, itd. Rzecz, która łączy wszystko powyższe – wszystkie te figury to możliwość zatańczenia ich w bardzo bliskim objęciu (i są niezastąpione na zatłoczonej milondze). Pozwalają nam także bawić się rytmem w miły i łatwy sposób i mogą być naturalnie połączone z innymi, pomagając nam w tworzeniu tańca. Zaczniemy rozmawiać o technicznej stronie zagadnienia, różnych kluczowych momentach, sprawiając, że będzie to przyjemniejsze i przyjemniejsze, a potem skończymy połączeniem różnych elementów i porozmawiamy o niuansach (np. Jaka jest różnica między Cunitą a „zwykłą” zmianą kierunku ).
 
12-13:30 – Pierwszy warsztat zaczynamy od tańca w bliskim objęciu, a przy okazji powiemy o różnych kluczowych momentach. Następnie będziemy pracować ze zmianami kierunku (które również bardzo pomagają sprawdzić, jak dobre połączenie w parze mamy!)
 
13:45 – 15:15 – Drugi warsztat kontynuujemy pracę z bliskością objęcia i spróbujemy pracować z różnymi figurami. Dla przykładu: jakie są kluczowe momenty dla ocho cortado? Jak może nam pomóc grać z rytmem? Jakie mogą być wejścia do ocho cortado? Dlaczego lubię ocho cortado i jak ono jest połączone z objęciem?
 
Cennik:
do 12 lutego:
1 warsztat (90min) – 60zł
2 warsztaty – 110zł
4 warsztaty – 190zł
 
po 12 lutego:
1 warsztat (90min) – 60zł
4 warsztaty – 210zł
 
Milonga:  wstęp wolny
 
Viacheslav Ivanov
Zaczął tańczyć tango w Moskwie w 2000 roku. W 2003 roku rozpoczął naukę tanga i otworzył własną szkołę. Od 2005 roku prowadził zajęcia z Olgą Leonova. Od 2006 roku zajmuje się tylko tangiem.
Jego szkoła cieszyła się opinią miejsca, w którym nauczyciele przywiązują dużą wagę do pracy nad drobnymi detalami, ich slogan – „powoli, ale głęboko”. Nawiasem mówiąc, nazwa jego strony na Facebooku to TangoDeep. https://www.facebook.com/tangoprofundo/
 
Na zajęciach lubi pracować nad muzykalnością, komunikacją w parze, dynamiką i charakterem ruchu. (Oczywiście wszystko to opiera się na zwracaniu uwagi na techniczną stronę zagadnienia) Kiedy uczysz się kroku/figury/sekwencji ruchów, oczywiście, musisz wiedzieć jak to się robi, ale również ważne jest zrozumienie, dlaczego tego potrzebujesz i co ci to może dać.
Viacheslav był jednym z pierwszych nauczycieli, którzy zaczęli prowadzić warsztaty w Kijowie (Ukraina).
W 2015 roku przeprowadził się z Rosji do Słowenii. Od tego czasu podróżuje po całej Europie z warsztatami (Niemcy, Polska, kraje bałtyckie, Serbia, Chorwacja, Ukraina, Białoruś).
 
Zapisy:
tangoparaiso@gmail.com
t. 505 66 80 16
 
Dołącz do wydarzenia na facebooku